Jak optycznie powiększyć łazienkę?

  1. DUŻE PŁYTKI – w małej łazience najlepiej sprawdzą się płytki o dużych formatach (30×60 to minimum). Przekonanie „mała łazienka – małe płytki” jest błędne, ponieważ często przynosi to odwrotny efekt. Duże płytki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Musimy jednak pamiętać, aby nie były one bogate we wzory. Postawmy na delikatne, stonowane kolory.
  2. BŁYSZCZĄCE WYKOŃCZENIA – postaw na dekoracje, typu: lustrzane mozaiki, szklane listwy, lakierowane meble, czy mocno połyskujące płytki.
  3. DUŻE LUSTRO – najlepszym sposobem na optyczne powiększenie jakiegokolwiek pomieszczenia, jest umieszczenie w nim lustra – najlepiej bezramowego. Najkorzystniej umieścić je nad umywalką na przeciwko drzwi wejściowych.
  4. PRYSZNIC ZAMIAST WANNY – w małych łazienkach każdy centymetr jest na wagę złota – właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Zrezygnuj z brodzika na poczet odwodnienia liniowego i zdecyduj się na model kabiny składanej, dzięki czemu zyskasz dodatkową przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest również kabina typu walk-in (szyba z relingiem).